Makedonya Gezi Rehberi

Eskiden Büyük İskender’in meleketi olması yanında yakın tarihte Osmanlı mirası ile günümüze kadar uzanan bağı nedeniyle hep ilgimi cezbetmiş bir ülkedir Makedonya gezi rehberi ile tatil deneyimlerine yer verelim.

Eski Yugoslavya’nın iç savaşlara girip parçalanması döneminde 1991 yılında özerklik ilan eden Makedonya, vize istemeyen ülkeler arasında görülmesini tavsiye ettiğimiz bir ülkedir.

Makedonya Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus: 2,2 Milyon                                        Başkent: Üsküp                           Para Birimi: Makedon Denarı

Coğrafi olarak etrafında Arnavutluk, Kosova, SIrbistan, Bulgaristan ve Yunanistan ile sınırları bulunmaktadır. 500bin nüfusu ile ülkenin en büyük şehri olan Başkent Üsküp yanında Kalkandelen, Manastır, Vardar ve gölü ile meşhur Ohrid kesinlikle görülmesi gereken şehirler.

Makedonya Ulaşım

Ülkemizden Makedonya başkenti Üsküp’e çok sayıda uçak seferi düzenlenmektedir. Bunlar yanında İstanbul’dan trenle ve otobüsle ulaşım seçenekleri de bulunmakta. Yoğun sezona göre değişmekle birlikte ortalama 300 TL -400 TL arası fiyatlarla uçak bileti alabilmek mümkün.

Makedonya Uçak Biletleri
İstanbul(IST)-Üsküp

Konaklama

Makedonya otel fiyatları

Nereleri Gezmeli

Neler Yenilmeli

Şehirler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.