401

Unauthorized

Proper authorization is required to access this resource!

amp-web-push-widget button.amp-subscribe { display: inline-flex; align-items: center; border-radius: 5px; border: 0; box-sizing: border-box; margin: 0; padding: 10px 15px; cursor: pointer; outline: none; font-size: 15px; font-weight: 500; background: #4A90E2; margin-top: 7px; color: white; box-shadow: 0 1px 1px 0 rgba(0, 0, 0, 0.5); -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0); } .amp-logo amp-img{width:190px} .amp-menu input{display:none;}.amp-menu li.menu-item-has-children ul{display:none;}.amp-menu li{position:relative;display:block;}.amp-menu > li a{display:block;} .ai-viewports {--ai: 1;} .ai-viewport-3 { display: none ;} .ai-viewport-2 { display: none ;} .ai-viewport-1 { display: inherit ;} .ai-viewport-0 { display: none ;} @media (min-width: 768px) and (max-width: 979px) { .ai-viewport-1 { display: none ;} .ai-viewport-2 { display: inherit ;} } @media (max-width: 767px) { .ai-viewport-1 { display: none ;} .ai-viewport-3 { display: inherit ;} } .code-block-default {margin: 8px 0; clear: both;} .code-block- {} .ai-align-left * {margin: 0 auto 0 0; text-align: left;} .ai-align-right * {margin: 0 0 0 auto; text-align: right;} .ai-center * {margin: 0 auto; text-align: center; }

X

2023’te Bali Vize İstiyor Mu?

Endonezya’nın en sık ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Bali’ye seyahat etmek isteyen Türk Vatandaşlarından diplomatik pasaport ve hizmet pasaportu hamili kişiler 30 güne kadar ikamet süreli Bali seyahatlerinde vizeden muaf tutulurken, hususi ve umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları ise tüm Bali seyahatleri için vizeye tabidir.

Endonezya ile Türkiye arasındaki vize anlaşması kapsamında T.C. vatandaşları belirli sınır kapılarından belirli bir süre için Bali’ye turist olarak vizesiz gitme hakkına sahiptir.

Bali vize işlemleri hakkında merak edilenleri Türkiye’den Bali için yapılan vize başvurularında yetkili vize başvuru acentesinin danışmanlarından Damla Kızılkoca’ya sorduk.

Bali vize işlemleri için: 0850 241 1868

Bali’ye Vizesiz Giriş

Bali’ye vizesiz giriş yapabilecek, yani vize muafiyetinden yararlanan ülkelerin listesi Aralık 2015’te yayınlanan kararname ile güncellenmiş ve vizesiz giriş yapılabilecek liman ve havaalanları belirlenmiş olup; bu düzenleme sayesinde umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları, sadece turistik amaçlı seyahatleri için belirlenen havaalanı ve limanlardan giriş yaparak gerçekleştirdikleri seyahatlerinde 30 gün süreyle Endonezya vize başvurusu yapmaktan muaf tutulmaktadır.

Bali’ye Vizesiz Girilebilecek Havaalanı

Bali’ye vizesi girilebilecek havaalanı Bali (Denpasar), Ngurah Rai Uluslararası Havaalanı’dır.

Bali’ye gidiş amacı turistik olmayan vatandaşlarımızın seyahat amaçlarına uygun Endonezya vizesini alması gerekmektedir.

Bali Endonezya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bali Endonezya vize başvurusu, başvuru yapılacak olan vize türüne göre değişebilmekle beraber, başvuru sahibi tarafından dış temsilcilik üzerinden veya havalimanında bulunan sınırdan ya da garantör tarafından online olarak yapılabilmektedir. Metnin devamındaki başlıklarda farklı Bali Endonezya vize başvuru yöntemlerine dair bilgileri bulabilirsiniz.

Bali Seyahati için Kapıda Endonezya Vize Başvurusu

Bali seyahati için kapıda Endonezya vize başvurusu, Endonezya Cumhuriyeti tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sunulan uygulama sayesinde yapılabilmektedir. Endonezya kapı vizesi almak için başvuru sahipleri istenen vize evrakları ile birlikte Endonezya sınır noktalarından giriş yaparken yetkili kişilere müracaat ederek başvuru yapabilmektedir.

Bali’de bulunan Ngurah Rai Uluslararası Havaalanı kapıda Endonezya vize başvurusunun yapılabileceği havaalanları arasında bulunmaktadır. Deniz yolu ile Bali’ye seyahat edecek kişiler ise Benoa sınırında Endonezya kapı vizesi başvurusunda bulunabilmektedir.

Bali Gezisi için Endonezya E-Vize Başvurusu

Bali gezisi için Endonezya e-vize başvurusu, Bali’ye 30 günden uzun süreli seyahat edecek kişiler için Endonezya’daki bir garantör tarafından, Endonezya çevrimiçi vize sistemi üzerinden yapılır.

Online Endonezya vize başvuruları için ilk olarak vize onay sistemi açılarak gerekli bilgilerin girilmesi ve evrakların yüklenmesi gerekir. Sonrasında bir mail ile başvuru yapan garantöre kullanıcı adı ve şifre iletilir; bu bilgiler ile sisteme giriş yapılır. Başvurulacak vize türü seçildikten sonra talep edilen bilgilerin girilmesi, vize evraklarının yüklenmesi ve ücretin ödenmesi ile başvuru tamamlanmaktadır. Sunulan evrakların ve bilgilerin doğruluğundan emin olunmalıdır; aksi halde ret durumunda, ödenen ücret iade edilmemektedir. Onaylanan başvurularda, kişilere e-posta ile bilgi verilmektedir.

Endonezya e-vize başvuru ekranının görseli aşağıdaki gibidir.

Endonezya Konsolosluklarından Bali Vize Başvurusu

Endonezya konsoloslukların Bali vize başvurusu için, başvuru sahiplerinin gerekli vize evraklarını kurallara uygun olarak hazırlaması ve dış temsilciliğin resmi mail adresine e-posta olarak göndermesi gerekmektedir.

Bali Vizesi Başvuru Evrakları

Bali vizesi başvuru evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Eksiksiz doldurulmuş Endonezya vize başvuru formu
 • 6 ay daha geçerliliği olan pasaport 
 • 2 veya 4 adet 4×6 cm boyutlarında fotoğraf
 • Covid-19 aşı belgesi
 • Endonezya için gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Konaklama rezervasyonlarını gösteren belgeler

Bali Adası Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Bali adası vize başvuru ücreti; başvurulacak olan vize türüne, vize ile izin verilen giriş-çıkış sayısına, vize süresine ve vize başvuru yöntemine göre farklılaşmaktadır.

Bali adası vize ücretleri ise şu şekildedir;

 • Turist vizesi (tek girişli): 50 dolar
 • Turist/ziyaret/iş vizeleri (çok girişli): 100 dolar
 • 6 aylık sınırlı kalış vizesi: 50 dolar
 • 1 yıllık sınırlı kalış vizesi: 90 dolar
 • 6 aylık sınırlı kalış vizesi: 160 dolar
 • Kapıda vize: 35 dolar

Bali vize ücreti, başvurunun dış temsilciliğe yapılacağı hallerde ilgili konsolosluğun IBAN hesabına gönderilirken; kapıda vize işlemlerinde ise ilgili memura elden nakit ödenir. Bu sebeple yanınızda dolar cinsinden para bulundurmanız Bali seyahatinizi kolaylaştırır.

Bali için Endonezya Vizesi Kaç Günde Verilir?

Bali için Endonezya vizesinin işlem süreleri yapılan başvurunun yöntemine değişmektedir.

Kapıda Endonezya vizesi başvurusunda ortalama 1-2 saat içerisinde vize alınırken, dış temsilciliklerden yapılan Endonezya vize başvuruları 5 ile 14 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bali’de En Popüler Gezi Noktaları Nerelerdir?

Bali’nin en popüler gezi noktaları aşağıda listelenmiştir.

 • Ubud
 • Tanah Lot
 • Seminyak
 • Pura Besakih
 • Kuta Plajı
 • Batur Dağı
 • Pura Luhur Uluwatu
 • Lovina
 • Nusa Lembongan
 • Sanur Plajı

Vize Danişmanı Damla Kızılkoca Kimdir?

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır, ve 2022 yılının şubat ayından beri VZM Grup çatısı altında  vize danışmanlık hizmeti vermektedir.

Endonezya Vize İstiyor Mu 2023?

Endonezya ziyareti yapacak yeşil pasaport sahibi Türk Vatandaşları 30 güne kadar vizeden muaf iken umuma mahsus pasaport sahipleri ise kapıda vize uygulaması ile 30 güne kadar olan turistik ziyaretlerini vizesiz gerçekleştirebilirler. Endonezya sınırda vize yani kapıda vize alabileceğiniz noktaları önceden kontrol etmenizde fayda var. Bu arada girişte mutlaka dönüş rezervasyonunuzu da göstermeniz gerekecek. Endonezya’ya gitmişken bir kaç ülke daha gezerim diyorsanız da sonraki ülkeye olan uçak bileti rezervasyonunuz yanınızda olmalı.

Bu yazımızda Bali vize istiyor mu, Bali’ye vize var mı? gibi sorularınıza cevap bulmaya çalıştık. Bali gezi rehberimiz ve diğer balayı rota önerileri için ana sayfamıza bir göz atın derim.

Benzer yazılar