Kategoriler: BlogHaftasonuTürkiye

Ayvalık Haftasonu Kaçamağı İçin Sizi Bekliyor.

Gezmek, biraz tatil, biraz kültürü koklamak, biraz geçmişe dalıp, dinlenip, geleceğe rahat bakmak için en güzel meditasyon kuşkusuz. İşte Ayvalık tam bunun için size bir hafta sonu kaçamağı yapmanız için davetkar bir şekilde güzel bir alternatif sunuyor.

Balıkesir ilimizin güzel Ege sahili ilçelerinden olan Ayvalık özellikle Cunda adası kısmı ile beni de çok büyüleyen ve ülkemizde kesinlikle görülmesi gerekli diye düşündüğüm yerlerden bir tanesi.

Cunda Adası Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü ile Ayvalığa bağlanmış ama şu an daha çok ilçe ile bütünleşmiş ve yarımada görüntüsünde.

Ayvalık Nerede

Ayvalık Balıkesir ilimizin güneyinde Ege kıyısında yer alan ilçesi. Üstte Edremit alt tarafta ise İzmir’in Bergama ilçesi ile çevirili şirin mi şirin bir ilçe.

Ayvalık yada Cunda adasında nerede kalınır derseniz airbnb üzerinden o kadar şirin geleneksel ege evleri, taş evler ve butik oteller var ki seçmek zor, www.airbnb.com adresini bi ziyaret edin derim.

Ulaşım

Cunda adaıs yada Ayvalığa nasıl gidilir derseniz, otobüs ile gelecekseniz Balıkesir’e oradan ilçe dolmuşları ile buraya gelebilirsiniz. Yada Kamil Koç gibi bazı firmaların buraya uğrayan otobüsleride bulunmakta.

Uçak ile Ankara ve İstanbul’dan Balıkesir Edremit havalimanına uçuşlar bulunmakta. Buradan hava limanı servileri ile Avvalığa gidebilirsiniz. Uygun uçak bileti için www.turna.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Neleri Görmeli

Ayvalık ülkemizin sivil mimari olarak en zengin hazinelerinden biri. Cunda ve Ayvalıkta sahile yakın taş evler, dar sokaklar, taş döşeli arayolları gezebilirsiniz. tepelerde bulunan taş yapımı yel değirmenlerini, güzel Ege lezzetleri sunan küçük restoranları deneyebilirsiniz.

El yapımı sabun ve zeytinyağı işinin binlerce yıldır merkezi olagelmiş bir mekandır Ayvalık. Zeytinyağı, sabun ve diğer el yapımı hediyeliklerden almayı unutmayın derim.

Ayvalık ve Cunda Manzaraları

Sahili, adası, dokusu ve sakinliği ile insanın ruhunu dinlendiren Ayvalıktan bir kaç kare ile sizi baş başa bırakayım.

Siz ne derseniz Ayvalık, Cunda ve Edremit körfezi için. Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi alta yazarsanız sevinirim.

Paylaş

Recent Posts

İzmir’in Sakin İlçesi Foça

Foça, İzmir’in Kuzeyinde bulunan, Çeşme, Alaçatı gibi tatil beldelerinin gölgesinde kalmış ama onlardan hiç de…

Bolu’nun İncileri Kartalkaya, Abant ve Yedigöller

Ülkemizin her coğrafyası ayrı güzel kuşkusuz ama kar manzarası denilince aklıma ilk Bolu gelir hep.…

Green Card Çekiliş Tarihleri Açıklandı

Bu sene yapılacak olan Amerika green card çekilişi başvuru tarihleri belli oldu. (daha&helliip;)

Almanca Dilinin Popülerliği

Avrupa'nın en geniş coğrafyalara yayılmış dillerinden biri Almancadır. Almanca özellikle Almanya, Lihtenştayn, Avusturya, Lüksemburg, İsviçre,…

Başarılı Bir Gezi Blogu Açmak

Bir gezi blogu açmak, başarılı olmak ve para kazanmak mümkün . Fakat aşağıdaki noktaları aklınızda…

Seyahat Blogu Yazmaya Başlamak

Sahilde oturup soğuk bir şeyler içerken instagram için fotoğraflar paylaşıp, seyahat blogu yazmak için laptopunuzun…