Bodrum’da Yapılacak 2 Harika Aktivite

Bodrum’un güzelliği herkesin malumu. Son yıllarda 70 liraya satılan lahmacunlarla, 1000 liralık şezlongları ile gündeme gelse de Bodrum’da aslında her bütçeye her cebe uygun bir şeyler bulmak mümkün. Ben de bu yaz gerçekleştirdiğim 2 farklı aktiviteden bahsedeceğim. Hemen başlayayım.

Bodrum Tekne Turu

Daha önce de Bodrum’da bulundum ama ilk defa tekne turu yaptım. Bodrum tekne turu bittikten sonra bunu önceki yıllarda neden yapmadığımı sorup durdum kendime. Çünkü Bodrum’un en güzel yerleri kesinlikle araba ile gidilemeyen yerleri. Bu turdaki koyların birçoğuna da araba ile gidilemiyor. Ya Bodrum tekne turuna katılacaksınız ya da özel tekne kiralayacaksınız.

Bodrum’da birçok tekne turu olduğunu söyleyeyim öncelikle. Bunlarda konsept ve gidilen yerler farklı olabiliyor. Mesela ben klasik Bodrum tekne turu aktivitesine katıldım. Karaada tekne turu olarak da geçiyor bu. Fakat katıldığım limanda arkada korsan gemisi gibi tekneler de vardı. Aradaki fark ne tam bilmiyorum ama korsan teknesi biraz daha pahalı. Benim katıldığım turun fiyatı ise 100 lira. Buna öğle yemeği ve meyve ikramı dahil. İçecekleri ise teknede satın almak durumundasınız. Öyle aman aman uçuk fiyatlar da yok. Market fiyatlarının biraz üstü o kadar.

Gidilen yerler ise tek kelime ile büyüleyiciydi. Karaada, Kumluk, Tavşan Burnu, Kızılburun ve Akvaryum Poyraz Koyu tur rotası içinde bulunan koylar ve plajlar. Benim en beğendiğim kesinlikle Karaada ve Akvaryum Poyraz Koyu oldu. Ama diğer koylar da cidden güzel.

Deniz Paraşütü

Fethiye’deki yamaç paraşütünü herkes bilir. Yamaç paraşütünün elverişli olmadığı tatil bölgelerinde ise deniz paraşütü aktivitesi oldukça popüler. Sürat teknesinin arkasına bağlanan bir paraşüt ile yerden metrelerce yükseğe çıkıyorsunuz ve Bodrum beyaz evleri ile dolu tepelerini görüyorsanız. Tek kelime ile harika bir deneyimdi. Yükseklik korkusu olanlara tavsiye etmiyorum. İlk 1 dakika ben de tedirgin oldum ama sonrasında alışıyorsunuz ve herhangi bir risk taşımıyor. Kullanılan malzemelerin periyodik bakımları yapılıyormuş. Quick Silver halatlar kullanılıyor. Bu bilgiler bana fazlası ile güven verdi.

Havada ise yaklaşık 8-10 dakika kadar kalıyorsunuz. Az bir süre gibi gelebilir ama bence gayet yeterli. Fiyatı tek kişi için 250 lira. Ama 2 kişi aynı anda yan yana da binebiliyorsunuz. BU sefer fiyat biraz daha artıyor. Kesinlikle Bodrum’da deneyimlenmesi gereken bir şey. Bununla birlikte Bodrum jet ski kiralama ya da onlarca su sporu da var burada. Bodrum su sporları merkezi Gümbet’te bulunuyor. Aktiviteleri yaptıktan sonra sahilde birçok mekan bulunuyor buraların kendine ait plajını da kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.