En Güzel Bodrum Koyları

Malumunuz Bodrum, Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri. Bu muhteşem tatil beldesinde eğlenceden, doğaya, denizden güzel yemeklere kadar her şey var. Şimdilik eğlence, doğa ve yemekleri bir kenara bırakıp Bodrum’un en güzel koyları hangileri onlardan bahsedelim. Yalıkavak’ta, Türkbükü’nde ve daha birçok yerde şahane koylar bulunuyor. Bazıları pek bilinmiyor, bazıları ise yeni yeni keşfedilmeye başlandı.

Bodrum Cennet Koyu

Bodrum’un Türkbükü semtinde bulunan Cennet Koyu, gerçekten de cenneti andırıyor. Cennetten koparılmış da Bodrum’a gönderilmiş hissi veren bu koyda henüz tesisleşme yok. Bu yüzden deniz çok temiz ve ortam çok sakin. Sandalyenizi, şemsiyenizi alıyorsunuz ve denizin tadını çıkarıyorsunuz.

Bodrum Mazı Köyü

Bodrum’a yaklaşık 45 dakikada bulunan Mazı köyü adında bir köy var. Genelde tekne turlarının uğrak noktası olsa da yeni yeni araç ile de keşfedilmeye ve tesisler açılmaya başlandı. Bu köyde aslında 7 tane koy bulunuyor. Hepsi de denize girmek için uygun. Hatta seviyorsanız ve vaktiniz varsa kamp yapmanızı da öneririz bu koyların birinde.

Bodrum Orak Adası

Bodrum’un 6-7 mil açıklarında güzel mi güzel, şahane mi şahane bir ada var. Şekli “orak” a benzediği için bu adı vermişler. Harika koyları var ve özel teknelerin yatların sıklıkla uğradığı yerlerden biri. Orak adasına giden normal tekne turları da var. Orak adası tekne turu yaparak adayı keşfedebilir harika bir gün geçirebilirsiniz.

Kadıkalesi Plajı

Kadıkale Plajı, Turgutreis ve Gümüşlük arasında kalıyor. Yürürüm diyorsanız Turgutreis’ten 1 saat süre boyunca yürünebilir. Plajı oldukça temiz ve güzel. Ama hafta sonları biraz kalabalık olabiliyor elbette. Çok bakir kalmış bir yer değil, yine de Bodrum’da denize girilecek hoş yerlerden.

Deve Plajı

Adını plajda bulunan develerden alan Deve Plajı popülaritesi artsa da güzelliğini korumaya devam ediyor. Bodrum’un Ortakent mahallesinde bulunan Deve Plajı, özellikle yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Çünkü plajda bulunan develere para karşılığı binebiliyorsunuz. Araç ile gidebileceğiniz gibi Gümbet’ten kalkan Bodrum korsan tekne turu ile de gidebilirsiniz.

Bodrum’da elbette denize girilecek çok daha fazla yer var ama hem biraz arka planda kalmış hem de oldukça güzel koyları ve plajları derlemek istedik sizler için. Umarız yolunuz buralara düşer ve siz de çok seversiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.