Green Card Çekiliş Tarihleri Açıklandı

Bu sene yapılacak olan Amerika green card çekilişi başvuru tarihleri belli oldu.

Sizde yurt dışında yeni bir hayat deneyimlemek, belki kendi işinizi başlatmak yada eğitiminizi tamamlamak için bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Bu sene yapılacak olan DV2020 için green card çekilişi başvuru tarihleri 3 Ekim ile 6 kasım arasında olacak.

Her yıl yapılan çekilişler ile binlerce insan Amerika’da yaşama hakkı elde etmekte. Başvuru süreci, form doldurma ve diğer ip uçları için aşağıdaki resmi başvuru rehberini inceleyebilir, hazırladığımız videoyu izleyerek kanalımıza abone olursanız başvuru nasıl yapılır videosu da yakında geliyor.

Resmi DV2020 Başvuru Klavuzu https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2020-Instructions-Translations/DV-2020-Instructions-English.pdf

Çekilişe katılmak ve kazanmak tek başına yeterli değil elbet. Ekim Kasım aylarında yapılan başvurular Mayıs ortasında açıklanmaktadır. Eğer çıkmazsa üzülmeyin ve denemeye devam edin. Eğer çıktı ise hayırlı olsun ama biraz beklemeli bir süreç sizi bekliyor.

Sonuçlarda size bir numara veriliyor ve bir form dolduruyorsunuz. Daha sonra bekliyorsunuz sizi Ekim ile Hazıran arasında bir tarihte mülakata davet ediyorlar. Mülakata gitmeden anlaşmalı hastaneden tahlil, akciğer filmi, aşılar ve sağlık kontrolü oluyorsunuz ve size bir sağlık dosyası veriyorlar. Bu dosya, pasaportunuz, diplomanız, vukuatlı nüfus kayıt örneği, temiz kağıdı, banka hesap dökümü gibi belgelerinizle görüşmeye gidiyorsunuz. Haydi mülakatı da atladınız ve vizeyi kaptınız mı. E o zaman Amerika’ya uçak bileti bakmaya başlayabilirsiniz.

Bu arada unutulmaması gereken bir unsur bankada para göstermeniz. Genelde tek kişi için 15bin USD, ilave kişiler için 5er bin USD arttırın şeklinde. Ama bunun altında da miktarlar ile alanlar mevcut. Eğer orada bir iş ayarladı iseniz, yada ilk bir kaç ayı nasıl idare edebileceğinizi anlatabilirseniz sıkıntı yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.