Oturduğunuz Yerden Mil Kazanmanızı Sağlayacak 5 Teknik

Artık yurt içi ve yurt dışı uçuşların daha erişilebilir olduğu günümüzde hava yolu şirketlerinin uçak bileti karşılığında sunduğu uçuş mili kazanmak için program ortaklarını ve teknikleri kullanarak oturduğunuz yerden daha fazla mil kazanabilirsiniz.

Evinizdeki yada iş yerinizdeki koltuğunuzdan kalkmadan uçuş mili kazanma fırsatı sunan teknikler;

 Kredi Kartı

Birkaç kredi kartı kullanmak yerine size uçuş mili kazandıran sadece bir kredi kartına odaklanarak, uçak bileti almak için kullanabileceğiniz alışveriş milleri kazanabilirsiniz. Veya en çok seyahat ettiğiniz hava yolu şirketinin anlaşmalı olduğu uçuş mili kazandıran kredi kartına geçebilirsiniz. Örneğin THY ortağı Garanti Bankası, QNB ve Kuveyt Türk Katılım Bankası gibi bankaların miles&smiles kredi kartı veya Pegasus’un anlaşmalı olduğu ING plus kredi kartı gibi bir kredi kartlarına geçerek  avantajlı kampanyalardan hem bilet alırken hem de mil biriktirme sırasında yararlanabilirsiniz.

Ayrıca kredi kartı puanlarınızı ve bonuslarınızı turna.com üzerinden toplayıp uçak bileti alabileceğinizi biliyor muydunuz. Ayrıca uçak bileti ve otobüs bileti almanın kolay yolu olan turna.com sitesinden üye olup istediğiniz uçuş için fiyat alarmı oluşturup fiyat düşüşlerinden haberdar olabilirsiniz.

Uçuş Mili Programlarına Kaydolun

Eğer henüz kayıt olmadı iseniz, mümkün olduğunca çok hava yolu şirketinin sık uçan yolcu programına kaydolun. Bu sayede hem kayıt sırasında hediye verilen milleri kazanarak hem de üyelere özel kampanyalardan haberdar olarak mil kazanabilirsiniz. Bazen bir uygulamayı indirerek, bazen bir içecekteki kodu göndermek gibi kolay yoldan veya günlük olarak zaten yaptığınız aktivitelerden mil kazanabilirsiniz.

Üye Olunabilecek Uçuş Mili Programları: Miles&Smiles (THY ve AnadoluJet), Pegasus BolBol, SunPoint (Sun Express), EasyJet, KLM, Lufthansa, GermanWings, WizzAir vb.

Diğer Rezervasyonlarınızdan da Mil kazanın

Bir sonraki otel, araç kiralama, tur, etkinlik vb. rezervasyonlarınızdan da mil kazanın. Zira bir çok hava yolu şirketi uçak bileti dışında bir çok program ortağı ile size mil kazanma fırsatı sunmakta. Rezervasyon yapacağınız yeri seçerken uçuş mili programınızla ortaklığı olup olmadığına göre seçebilir veya anlaşmalı olduğu hava yolu şirketinin sayfasına hemen gidip bir üyelik oluşturarak o firmada da hazır bir miktar milinizin olmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın genelde miller 3 yıl geçerlidir ve yarın nereye seyahat edeceğiniz belli olmaz. Yani fazla mil göz çıkarmaz.

Program Ortaklarını Kullanın

Hava yolu şirketleri uçak bileti, otel, tur, rent a car gibi seyahat odaklı program ortakları ile sizlere mil kazanma şansı verdiği gibi Türk hava Yolları’nın Miles and Smiles ile sunduğu, Pegasus’un BolBol ile sunduğu benzin ve akaryakıt alışverişlerinizden, program ortağı araç kiralama şirketlerinden, halal bookings gibi anlaşmalı rezervasyonlarınızdan, elektronik harcamalarınızdan, etkinlik ve eğlence biletlerinden, çeşitli sağlık, seyahat sigortası, market alışverişlerinizden gibi bir çok noktadan mil kazanma şansını sunmaktalar.

Zaten yaptığınız harcamalarınızı program ortaklarına yönlendirerek daha fazla avantaj yakalayarak ödül bilet yani millerinizle ücretsiz uçak bileti alma hakkınıza daha hızlı yükselebilirsiniz.

Seviyenizi Yükseltin

Mil programları genelde seviye seviyedir. başlangıç seviyesi herkese açık iken daha sık uçan bir yolcu oldukça seviyeniz yükselmekte ve daha fazla avantaj yakalamaktasınız. Yüksek seviyedeki üyeler uçuşlarından daha fazla mil kazanma imkanı yanında hızlı check-in, daha fazla bagaj hakkı, ücretsiz business yada first class’a upgrade hakkı gibi avantajlar yakalamaktasınız. Genellikle üyelik seviyeleri statü mili ile belirlenir. Yani kazandığınız her mil değil uçuşa dair statü milleri ile program ortaklığı statünüzü örneğin elite ve benzeri üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Bazı anlaşmalı kredi kartları ile kazandığınız milleri de 5 e 1 oranında statü miline dönüştürerek kart statünüzü de koruyabilirsiniz.

Arkadaşlarınızı Davet Ederek

Türk hava Yolları gibi bazı havayolu şirketleri sizlere uçuş programlarına davet etmeniz için kampanyalar düzenler. Burada arkadaşlarınızı davet eder, onlar katılıp ilk uçuşunu yaptıklarında puan mil kazanma şansı yakalarsınız. Aynı şekilde bazı kredi kartları veya turna gibi uçak bileti rezervasyon siteleri de benzer davet et mil kazan programları düzenlerler.

Mil nasıl kazanılır sorusuna çok farklı cevaplar verilebilir. hangi havayolu uçuş programındasınız, hangi kredi kartını kullanıyorsunuz ya da hangi program ortaklarından mil kazandıran kampanyaya katılıp alışveriş yapıyorsunuz gibi nedenlere göre değişir.

Mil İle Uçak Bileti Almak

Eğer havayolu şirketinin uçuş programında kazandığınız uçuş milleri ile ücretsiz uçak bileti alacaksanız öncelikle yurt içi ve yurt dışı uçuşlar için en az gerekli minimum uçuş miline sahip olmalısınız. Diğer taraftan her uçuşta belirli sayıda uçak yolcusuna ücretsiz bilet hakkı olduğu için uçuşun müsaitlik durumunu kontrol etmelisiniz.

Kredi kartı programlarında ise ilgili kredi kartının uygulaması ya da uçak bileti almanız sırasında kupon kodu ile biletleme yapmanız gerekir.

Diğer taraftan mil transferi ile eksik millerinizi tamamlayabilir ya da millerinizi arkadaşlarınız ile paylaşarak birbirinizin ücretsiz uçak bileti almaya yetecek mil puanına sahip olmasına destek olabilirsiniz. örneğin THY 1.000 mil kaç para eder derseniz mil transferi uygulaması ile bin mil puanı 20 USD olarak alabilirsiniz. Garanti 50.000 mil kaç TL eder derseniz ise miles&smiles kredi kartınız ile biriken her 100 mil 1 Tl eder, yani 50.000 milin değer 500 TL’dir. Miller paraya çevrilir mi derseniz ise çoğunlukla miller ve uçuş puanları paraya çevrilemez.

20.000 mil ile nereye gidilir, örneğin THY mili ise Avrupa ve Yakın Afrika, Türki Cumhuriyetler gibi çoğu noktaya uçak bileti alabilirsiniz. Ayrıca milleriniz uçak bileti için yeterli değil ise Miles&Smiles anlaşmalı kredi kartınızdan avans mil alabilirsiniz. Bu harcama sözünüze karşılık verilen bir puan gibidir. Bu sayede ileride kazanacağınız milleri şimdiden uçak biletine dönüştürme şansı yakalarsınız.

Ayrıca bazen uçak biletleri çok yükseldiğinde eğer ilgili uçuşta mil ile ücretsiz uçak bileti kontenjanı var ise de uçak biletinizi düşük fiyattan almış olursunuz.

Dünya büyük, daha fazla gezin, daha çok keyif alın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.