Oturduğunuz Yerden Mil Kazanmanızı Sağlayacak 5 Teknik

Artık yurt içi ve yurt dışı uçuşların daha erişilebilir olduğu günümüzde hava yolu şirketlerinin uçak bileti karşılığında sunduğu uçuş mili kazanmak için program ortaklarını ve teknikleri kullanarak oturduğunuz yerden daha fazla mil kazanabilirsiniz.


Evinizdeki yada iş yerinizdeki koltuğunuzdan kalkmadan uçuş mili kazanma fırsatı sunan teknikler;

 Kredi Kartı

Birkaç kredi kartı kullanmak yerine size uçuş mili kazandıran sadece bir kredi kartına odaklanarak, uçak bileti almak için kullanabileceğiniz alışveriş milleri kazanabilirsiniz. Veya en çok seyahat ettiğiniz hava yolu şirketinin anlaşmalı olduğu uçuş mili kazandıran kredi kartına geçebilirsiniz. Örneğin THY ortağı garanti bankasının miles&smiles kredi kartı veya Pegasus’un anlaşmalı olduğu ING plus kredi kartı gibi bir kredi kartına geçerek  avantajlı kampanyalardan hem bilet alırken hem de mil biriktirme sırasında yararlanabilirsiniz.

Uçuş Mili Programlarına Kaydolun

Eğer henüz kayıt olmadı iseniz, mümkün olduğunca çok hava yolu şirketinin sık uçan yolcu programına kaydolun. Bu sayede hem kayıt sırasında hediye verilen milleri kazanarak hem de üyelere özel kampanyalardan haberdar olarak mil kazanabilirsiniz. Bazen bir uygulamayı indirerek, bazen bir içecekteki kodu göndermek gibi kolay yoldan veya günlük olarak zaten yaptığınız aktivitelerden mil kazanabilirsiniz.

Üye Olunabilecek Uçuş Mili Programları: Miles&Smiles (THY ve AnadoluJet), Pegasus plus, Atlasmiles (AtlasJet), OnrExtra (Onur Air), SunPoint (Sun Express), EasyJet, KLM, Lufthansa, GermanWings, WizzAir vb.

Diğer Rezervasyonlarınızdan da Mil kazanın

Bir sonraki otel, araç kiralama, tur, etkinlik vb. rezervasyonlarınızdan da mil kazanın. Zira bir çok hava yolu şirketi uçak bileti dışında bir çok program ortağı ile size mil kazanma fırsatı sunmakta. Rezervasyon yapacağınız yeri seçerken uçuş mili programınızla ortaklığı olup olmadığına göre seçebilir veya anlaşmalı olduğu hava yolu şirketinin sayfasına hemen gidip bir üyelik oluşturarak o firmada da hazır bir miktar milinizin olmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın genelde miller 3 yıl geçerlidir ve yarın nereye seyahat edeceğiniz belli olmaz. Yani fazla mil göz çıkarmaz.

Program Ortaklarını Kullanın

hava yolu şirketleri uçak bileti, otel, tur, rent a car gibi seyehat odaklı program ortakları ile sizlere mil kazanma şansı verdiği gibi Türk hava Yolları’nın Miles and Smiles ile sunduğu Shell ile benzin alışverişlerinizden, Bimeks ile elektronik harcamalarınızdan, Vialand ile etkinliklerden, Hisar hastanesi ile sağlık, sigortayerim.com ile seyahat sigortalarınızdan, Money Club ile Migroslardan yapacağınız market alışverişlerinizden gibi bir çok noktadan mil kazanma şansını sunmaktalar. Zaten yaptığınız harcamalarınızı program ortaklarına yönlendirerek daha fazla avantaj yakalayarak ödül bilet yani millerinizle ücretsiz uçak bileti alma hakkınıza daha hızlı yükselebilirsiniz.

Seviyenizi Yükseltin

Mil programları genelde seviye seviyedir. başlangıç seviyesi herkese açık iken daha sık uçan bir yolcu oldukça seviyeniz yükselmekte ve daha fazla avantaj yakalamaktasınız. Yüksek seviyedeki üyeler uçuşlarından daha fazla mil kazanma imkanı yanında hızlı check-in, daha fazla bagaj hakkı, ücretsiz business yada first class’a upgrade hakkı gibi avantajlar yakalamaktasınız.

Dünya büyük, daha fazla gezin, daha çok keyif alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.