Tayland Harita

Resmi adı ile Tayland Krallığı, eski ismiyle Siyam olan Tayland harita olarak, Malezya, Kamboçya, Laos ve Burma ülkeleri arasında yer almaktadır.

Hindistan ile Çin arasında yer alan Hindiçin yarımadasının ortasında konumlanmış olan Tayland, 70 milyonun üzerindeki nüfusu ile bölgenin güçlü ülkelerinden birisi olmaya adaydır.

Bin yıllara dayanan ülke kültürü ve tarihi mirası ile gezilmeye ve görülmeye değer bir ülkedir. Günümüzde ise özellikle Bangkok, Pattaya ve Puket eğlence hayatı ile öne çıkan ve milyonlarca turistin akınına uğrayan şehirlerdir.

Tayland harita yapısı incelenirse

Ülkenin ortasında bulunan kısımda başkent Bangkok, onun hemen sağ altında ve Tayland Körfezi kısmında Pattaya yer alır. Puket ise aşağıya Malezya tarafına uzanan kısmın sol tarafında, yani Andaman Denizi kıyısında yer alır.

Diğer taraftan kuzey Tayland tarafında yani iç kesimlerde ise Ciang Mai gibi bir çok şehir sizi kültürel zenginlikleri ve doğal yaşamı ile sizi cezbetmeye hazır. Turistik, kültürel ve fiziki Tayland harita çeşitleri ile daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Özellikle dijital göçebeler tarafından mesken edinilen en favori yerlerden birisi Ciang Mai şehridir. Başkent Bangkok daha fazla auçuş seçeneği olması sebebiyle uçak bileti almak için idealdir.

Diğer taraftan Phuket tarafı daha çok balayı çiftleri ve ailelerin tercihi iken bir eğlence şehri olan Pattaya daha çok bekar arkadaşların uğrak yeridir.

 Daha Fazlası için “Tayland Gezi Rehberi” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Tayland şehirleri, komşu ülkeleri, deniz kenarları, hava limanları, turistik bölgeleri, eğlence hayatı haritası, nereye gidilmeli, ne yenilir, nerede kalınır, otel seçenekleri ve daha fazlası için online harita ve uygulamaları kullanabilirsiniz.

Gerçekten henüz bu ülkeye gitmek için henüz uçak bileti almadı iseniz hayatınıza anlam katmakta çok gecikiyorsunuz demektir. Özellikle turna uçak bileti sitesi ve airbnb konaklama uygulaması ile Tayland’a gidiş ve orada kalış masraflarınızı çok düşürebilirsiniz. Uçuş mili sunan bir kredi kartları geçerek, bir kaç kart yerine sadece onu kullanıp yıl boyunca kazandığınız milleri hemen ödül bilete dönüştürerek bu eğlence ve kültür ülkesine bedava bir bilet alabilirsiniz.

Gerçekten haritadaki yeri de incelediğinizde göreceğiniz gibi bu ülke harika manzarası, kültürü, denizi, eğlence hayatı ve sakin yaşamı ile sizi kendisine çekiyor. Yanındaki birçok ülkede vizesiz olduğu için tavsiyem birkaç haftanızı ayırarak Tayland yanında bir iki ülke daha ekleyerek harika bir uzak doğu turu tatili yapmanız olur.

Genelde bu ülkelere uçak bileti pahalı olsa da konaklama, yeme, içme ve eğlence hayatı çok ucuz. O nedenle hazır hayalleriniz varken bir ziyaret edin mutlaka. Taylan nerede diye haritadan baktığınız belki bir Tayland gezisi ya da vizesiz uzak doğu turu ayarlamaya çalıştığınız şu günlerde Tayland’ın başkenti Bangkok nerede bilgisini edinip Phuket ve Pattaya gibi şehirlerin konumlarına bakmak, Tayland ile birlikte gezilebilecek Kamboçya, Vietnam, Singapur, Bali ve Malezya gibi yakın ülkelerin konumuna bakmak, İstanbul Tayland uçakla kaç saat sürdüğünü öğrenmek, tayland nere bağlı ve tayland şehirleri bilgisi gibi detayları öğrenmek gezinizi planlamanıza çok yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.