Ayvalık Haftasonu Kaçamağı İçin Sizi Bekliyor.

Gezmek, biraz tatil, biraz kültürü koklamak, biraz geçmişe dalıp, dinlenip, geleceğe rahat bakmak için en güzel meditasyon kuşkusuz.

İşte Ayvalık tam bunun için size bir hafta sonu kaçamağı yapmanız için davetkar bir şekilde güzel bir alternatif sunuyor.

Balıkesir ilimizin güzel Ege sahili ilçelerinden olan Ayvalık özellikle Cunda adası kısmı ile beni de çok büyüleyen ve ülkemizde kesinlikle görülmesi gerekli diye düşündüğüm yerlerden bir tanesi.

Cunda Adası Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü ile Ayvalığa bağlanmış ama şu an daha çok ilçe ile bütünleşmiş ve yarımada görüntüsünde.

Ayvalık Nerede

Ayvalık Balıkesir ilimizin güneyinde Ege kıyısında yer alan ilçesi. Üstte Edremit alt tarafta ise İzmir’in Bergama ilçesi ile çevirili şirin mi şirin bir ilçe.

Ayvalık yada Cunda adasında nerede kalınır derseniz airbnb üzerinden o kadar şirin geleneksel ege evleri, taş evler ve butik oteller var ki seçmek zor, www.airbnb.com adresini bi ziyaret edin derim.

Ulaşım

Cunda adaıs yada Ayvalığa nasıl gidilir derseniz, otobüs ile gelecekseniz Balıkesir’e oradan ilçe dolmuşları ile buraya gelebilirsiniz. Yada Kamil Koç gibi bazı firmaların buraya uğrayan otobüsleride bulunmakta.

Uçak ile Ankara ve İstanbul’dan Balıkesir Edremit havalimanına uçuşlar bulunmakta. Buradan hava limanı servileri ile Avvalığa gidebilirsiniz. Uygun uçak bileti için www.turna.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Neleri Görmeli

Ayvalık ülkemizin sivil mimari olarak en zengin hazinelerinden biri. Cunda ve Ayvalıkta sahile yakın taş evler, dar sokaklar, taş döşeli arayolları gezebilirsiniz. tepelerde bulunan taş yapımı yel değirmenlerini, güzel Ege lezzetleri sunan küçük restoranları deneyebilirsiniz.

El yapımı sabun ve zeytinyağı işinin binlerce yıldır merkezi olagelmiş bir mekandır Ayvalık. Zeytinyağı, sabun ve diğer el yapımı hediyeliklerden almayı unutmayın derim.

Ayvalık ve Cunda Manzaraları

Sahili, adası, dokusu ve sakinliği ile insanın ruhunu dinlendiren Ayvalıktan bir kaç kare ile sizi baş başa bırakayım.

Siz ne derseniz Ayvalık, Cunda ve Edremit körfezi için. Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi alta yazarsanız sevinirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.