İstanbul Tayland Kaç Saat

Uzak Doğunun gezilesi ve görülesi ülkesi Tayland ile İstanbul arası kaç saat sürüyor ve saat farkı ne kadar?

Bu soru için her ne kadar aramızda mesafeler olsa da Tayland, hem sıcak geceleri hem de sıcak insanları ile bizlere gülümseyerek mesafeleri kısaltıyor. Henüz Tayland’a gitmek fikrinizi hataya geçirmek konusunda tereddütleriniz var ise gezi rehberi ve notlarımızı okuyarak karar vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

İstanbul Tayland Arası Uçakla Ne Kadar? = 9 saat 20 dakika (Aktarmasız uçuş ile)

Türkiye Tayland Arası mesafe Ne Kadar?= 11.849km

Türkiye Tayland Arası Saat Farkı?= 5 Saat

Tayland’da saat:

İstanbul Tayland Kaç Saat

İstanbul ile Bangkok arası mesafe 11.849 km olup, aktarmasız uçuşlar 9 saat 20 dakika sürerken uçuşların farklı sürmesi seferde kullanılan uçak modeli, uçağın hızı, hızı etkileyen uçağın doluluğu ve kullanılan rota gibi etkenler ile değişmektedir.

İstanbul Tayland arası kaç sürer sorusunun cevabı direkt ve aktarmalı uçuşlara göre değişir. Şu anda İstanbul’dan Taylanda yapılan direkt uçuşlar şu an THY tarafından yapılmakta ve bu uçuş gidişte 9 saat, dönüşte ise 10 buçuk saat gibi sürmektedir.

Aktarmalı uçuşlar ise İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya’dan çıkışlı Dubai, Moskova, Delhi, Singapur vb. lokasyonlardan aktarmalı bir çok hava yolu firması tarafından sunulan uçuş seçeneği bulunmaktadır. Bu aktarmalı uçuşlar ile İstanbul Tayland kaç saat derseniz, bu aktarma noktası ve bu transit geçişteki bekleme sürenize göre değişmekle birlikte 16 saat ile 25 saat arası sürelerde uçuşlar gerçekleşmektedir.

tayland-ucak-bileti-saat-kac

İlgili yazı: Tayland Gezi Rehberi

İstanbul Tayland Uçak Bileti Fiyatları

Direk ve aktarmasız uçuşlarda Türk Hava Yolları IST-İstanbul Atatürk Havalimanı ile BKK-Bangkok Suvarnabhumi Havalimanı arasında Thai Havayolu şirketiyle ortak uçuş kodlu tarifeli uçuşlar yapmaktadır. Dönemine ve çıkış saatine göre değişmekle birlikte fiyatlar genelde 12.000-20.000 TL arasında olmaktadır.

Aktarmalı uçuşlarda ise en çok tercih edilen IST ve SAW-Sabiha Gökçen çıkışlı Dubai aktarmalı uçuşları ile Emirates, SAW çıkışlı Doha aktarmalı Qatar Airways, Seul aktarmalı uçuşları ile Asiana Airlines, Moskova aktarmalı Aeroflot ve Kahire aktarmalı Egypt Airlines olmaktadır. Ayrıca bunlar dışında Asya ve Türki cumhuriyetler üzerinden farklı Tayland Uçak bileti alternatifleri de bulunabilir. Bu bir aktarmalı İstanbul Tayland kaç saat uçuşlarında ise fiyatlar promosyon dönemlerinde 7.200 TL ye kadar düşerken, ortalamada 12.700 TL gibi fiyatlardan ucuz bilet bulunabilir.

Taylanda ucuz uçak bileti için skyscanner ve turna üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

İstanbul Tayland Saat Farkı

Türkiye ile Tayland arasındaki saat farkı +4 dir. Türkiye ve İstanbul GMT+3 saat diliminde iken Bangkok ve Tayland ise GMT+7 saat dilimindedir. Yani burada sabah saat 9:00 iken Tayland saati 13:00 olarak 4 saat öndedir. Doğuda olan tüm ülkelerin saat farkları bizden daha fazla olduğu ve güneş doğudan doğarak geldiği için zaman farkı yönünden önde ilerlemektedirler.

Tayland seyahati planlıyorsanız, Bangkok, Pattaya ve Puket için bir tatil düşünceniz var ise Tayland Gezi rehberimizi okumanızı tavsiye ederim.

İstanbul Tayland Arası Uçak Bileti Ne Kadar?

İstanbul Tayland uçak biletleri için genellikle en iyi alternatif İstanbul-Bangkok uçuşlarında olur şu anda aktarmasız uçuşlarda 15bin civarı, aktarmalı uçuşlarda ise 9-10bin civarı fiyatlar bulunabilecek en ucuz uçak bileti fiyatları olarak öne çıkmakta.

Diğer şehirlere de Türkiye’den özellikle İstanbul’dan Phuket, Pattaya, Ko Samui ve Chiang Mai gibi oüler şehirlere aktarmalı uçuşlar bulabilirsiniz. Uygun Tayland uçak bileti için tıklayınız.

Her şeyin gönlünüzce olduğu, uzak doğunun bile size yakın geldiği imkanlarınız olsun dualarımla.

Bangkok Saat Kaç

Güzel manzaraların ve gülümseyen insanların ülkesi, vizesi tatil yapabileceğiniz Tayland’ın başkenti Bangkok’da saat kaç peki şu anda?

Bangkok’ta saat:

İstanbul Bangkok uçuşlarını planlarken aktarmasız uçuşlar pahalı olduğu için daha çok Doha (Katar), Abu Dhabi (BAE), Dubai (BAE) ve Hindistan aktarmalı uçuşlar daha ekonomik olmakta. Ama burada aktarma sürelerine, havalimanında bekleme sürelerine, aktarma havalimanında transit vize istenip istenmediğine dikkat ediniz. Ayrıca saat farkından dolayı ineceğiniz saati yerel Bangkok saatine göre değerlendirmenizde çok fayda var.

Unutmadan, Tayland’da olan, Tayland’da kalır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.